Ürünlerimiz Hakkında Sık Sorulan Sorularımız

Çoğunlukla tek seans yeterli olmaktadır ve seanslar 30-40 dakika arasında sürer.

Kadında ve erkekte saç dökülmesi etkisi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ancak ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır, İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır.

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur; kadınlara ve herkese uygulanabilir hatta çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla bile uygulanabilir. Çünkü bu uygulamalar özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına, parlaklığını kaybetmesine yol açar.

Regenera Activa kesinlikle saç ekimine alternatif değil tam tersi yardımcı önemli bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar; bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Ayrıca saç ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hem hızla iyileşme hem de ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekimlerinde Regenera Activa yönteminin beraberce kullanılması önerilmektedir.

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak  asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Evet etkilidir, ama öncelikle kadın hastamızın saç dökülme problemininin kaynağını tespiti etmek gerekir. Normalde kadınlarda 22 farklı sebepten saç dökülmesi olabilirken bunlardan bir tanesi sadece androgenetik alopesidir. Özellikle ülkemizde de çok fazla görülen kansızlık yani demir eksikliği anemisi, bununla birlikte dünyada çok yaygınlaşan vejeteryan ya da vegan beslenme şekli de bu dökülmeye neden olmaktadır, bunun yanı sıra demir eksikliği ile birlikte çinko eksikliği de önemli bir dökülme nedenidir.

Hayır gerekmiyor. Traşsız, minimal düzeyde ağrı içeren bir yöntemdir. Yarım saat süren tek bir seans genelde yeterli olur.

Regenera Activa işleminden sonra gelişen saçlar doğal, canlı ve sağlıklı görünürüler.

Fiyatlarımız doktorlara ve kliniklere göre değişiklik göstermekle birlikte yaşadığınız şehri ve iletişim bilgilerinizi bize info@genesisbiyomedikal.com  den veya 0212 803 3857 numarasını arayarak iletmeniz durumunda sizi ilgili doktorlarımıza yönlendirebiliriz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’de olduğumuz uzman doktorlar tarafından, kliniklerde uygulanabilmektedir.

Regenera Activa minimal düzeyde ağrı içeren, traşsız bir yöntemdir. Tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir bakım yapılmasına gerek yoktur. Uygulama yapıldıktan sonra akşamına duşta alınabilir,  sosyal yaşama devam da edilebilir.

Saç çıkarabilir. Ama Regenera Activa tedavisinde ağırlık verilen saç dökülmesinin önlenmesi ve zayıf saç köklerinin güçlendirilmesidir.

Tedaviyle ilgili sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için böyle bir garantimiz bulunmamaktadır.

0212 803 38 57 telefonundan mesai saatleri içinde firmamıza ulaşabilirsiniz.

Maalesef tedavinin etkili olabilmesi için kafa üst bölgenizin tamamen kelleşmemiş olması gerekir.

Prp de kandaki trombositler konsantre edilerek saçlı deriye enjekte edilirken,Regenera Activa da kulak arkasındaki saçlı deriden alınan biopsi içerisindeki progenitör hücreler ve büyüme faktörleri elde edilip enjekte edilir. Bu yüzden de çok daha etkili bir tedavidir ve tek seanstır.

Mezoterapi aslında uygulamanın adıdır fakat tedavinin adı gibi dile getirildiği için insanlarda böyle bir algı oluşmuştur. Mezoterapi olarak uygulanan ürünler farklılık gösterildiği için her mezoterapinin olumsuz sonuçlar doğuracağını düşünmek yanlış olur. Zira Regenera Activa’da mezoterapi ile uygulanan bir yöntem olmakla birlikte diğer mezoterapi ile uygulanan yöntemlere göre çok daha etklilidir.

Saçlarınız genetik olarakta ince yapıda ise kalınlaşma olmaz. Ama minyatürizasyon dediğimiz kalın saçların ince, cansız ve renksiz saçlara dönüşmesi problemi olmuşsa bu problemin çözümünde etkilidir. Minimal düzeyde ağrı içeren, traşsız, tek seanslık bir tedavidir.

edavinin uzman bir doktor tarafından klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

Hormonal durumu olan hastalarımızda da tatmin edici düzeyde sonuçlar alabiliyoruz. Ama öncesinde hormonal rahatsızlığın ortadan kaldırılması daha iyi sonuçlar almamızı sağlıyor.

Hamilelik döneminde hormon düzeyinde farklılıklar oluşabileceği için, emzirme dönemi geçtikten sonra çeşitli uygulamalar yapılabilirHormon düzeyindeki farklılar yapılan tedavinin başarısını olumsuz yönde etkileyebilir. Hamilelik sebebiyle dökülen saçlar, tekrardan belli oranda geri gelecektir.

Kimyasal barındırmadığı için uygulanabilir ama daha iyi sonuç almak almak açısından hamilelik sonrası uygulanması daha iyi olur.

Maalesef saç kıran hastalığının tedavisinde etkili değildir.

Bu hastalıkta saç hücreleri vücudun bağışıklık sistemi tarafından öldürüldüğü için bu hastalığın tedavisinde kullanılamıyor

Kozmetik ve estetik alanında kırışıklıkların azaltılması yani Anti-Aging anlamında sıkça kullanılmaktadır. Hazırlık ve uygulamanın toplam 30-40 dakika sürmesi, tek seanslık tedavi olması, kullanım pratiği açışından büyük avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda Regenera Activa ortopedi alanında kıkırdak dokunun  yenilenmesi için kullanılmaktadır. Kulak kıkırdağından lokal anestezi eşliğinde alınan kıkırdak biopsy’lerinden elde edilen kondrositler ile hasar görmüş kıkırdakların onarılması hedeflenmektedir. Elde edilen kondrosit süspansiyonu ortopedi doktoru tarafından enjekte edilir.

Genesis Biyomedikal tarafından Türkiye’de dağıtım ve satışı gerçekleştirilen tüm ürünler CE ve/veya FDA gibi uluslararası güvenlik ve etkinlik sertifikalarına sahiptir ve ilgili mevzuat gereği TC Sağlık Bakanlığı’na kayıtlıdır.

Firmamız Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Koza Plaza B Blok No:12/A 8. Kat D:83 Esenler/İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Doktorlarımıza ve kliniklere tedavi sağladığımız için doktorlarımızla görüşme sağlamanız daha iyi olacaktır. Bölgenizdeki doktorlarımız için 0212 803 38 57 veya info@genesisbiyomedikal.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Öncesi ve sonrası görsellerimiz mevcuttur. Sitemizden edinebilirsiniz. Bunun dışında ülkemizden ve dünyadan örnekleri görüntüleyebilmek adına instagramda #regeneraactiva yazarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri hemen her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır, İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır.

YUKARI